Książki na komunię

ByDaniel

Książki na komunię

Jaki prezent dla dziewczynki wybrać na komunię? Jeśli nie wiesz co spodobałoby się drugiej osobie, to może zainteresuje cię poniższy artykuł, w którym są przedstawione świetne podarunki na komunię dla dziewczynki

Hurt/Comfort- Weronika Łodyga

“Hurt/Comfort” przedstawia losy dwojga ludzi, których los, za wszelką cenę chce, aby byli razem. Artur ma wrażenie, że nie nadaję się do niczego. Zbliża się matura, jego rówieśnicy i koledzy z klasy, wyglądają na takich, którzy mogliby zdać maturę podczas snu, a Artur gubi się w podstawowych zagadnieniach ze wszystkich przedmiotów. Dochodzi jeszcze do tego jego rodzina i dom, w który nie może zaznać spokoju. Ojciec za wszelką cenę nie chce rozmawiać o jego matce, i w dodatku łatwo go zdenerwować. Janek ma dość wszystkiego, i zawsze jak w autobusie ktoś chce do niego zagadać, udaje głuchego. Janek ma sprecyzowany plan na wszystko, najpierw chce uciec od rodziców, których nic nie obchodzi, nawet ich własny syn. W dodatku Janek wie, że jest gejem, i dodatkowo podoba mu się pewien introwertyczny chłopak, z którym jeździ do szkoły autobusem, lecz jeszcze nie zamienił z nim słowa, chociaż bardzo chce. Taka decyzja może zmienić wszystko w jego życiu.

Kraina nocy- Melissa Albert

Bohaterka „Krainy Nocy” zdaje się prowadzić zwyczajne życie. Prawda jest jednak taka, że los postawił przed nią wiele wyzwań. Tym razem Alice i Finch są rozdzieleni. Nie mogą już liczyć na ich pomoc i samemu próbować rozwiązywać te same, nietypowe zagadki. Zadanie jest zniechęcające, ale nawet przy nieuchronnej wizji zniszczenia świata dzielni bohaterowie nie zrażają się. Po prostu czują się samotne, a tę samotność potęguje powaga sytuacji, w której są zaangażowani. Tym razem gra to nie tylko odkrycie przyczyny śmierci baśniowych stworzeń. Czas uciekał, a ich nieszczęsny los nie ułatwiał im zadania. Alice i Finch są sami w ciemnej dolinie. Czy uda im się wykonać zadanie? Melissa Albert w magiczny sposób uchwyciła bajkowy klimat Krainy Nocy. W kontekście wydarzeń autorka z dbałością o najmniejszy szczegół opisuje współczesny Nowy Jork. Zestawienie tych dwóch odrębnych i połączonych ze sobą światów daje niesamowity efekt.

 

About the author

Daniel administrator